Siarka i magnez są pierwiastkami niezbędnymi roślinie do wzrostu. Ich niedobór powoduje ograniczenie pobrania składników pokarmowych i zahamowanie wzrostu roślin, co może prowadzić do strat plonu nawet w 10%. Wizualne objawy braku tych składników są do siebie podobne, dochodzi do jasnozielonego zabarwienia liści a następnie blednięcia całej powierzchni roślin.

Siarczan magnezu siedmiowodny to nawóz w postaci białych lub kremowych kryształków. Ma wiele zastosowań – w rolnictwie, ogrodnictwie i sadownictwie. Wykorzystuje się go do dokarmiania dolistnego lub  fertygacji roślin. Nawóz jest łatwo rozpuszczalny w wodzie, jest szybkim, skutecznym i tanim sposobem dostarczenia siarki i magnezu. Te dwa ważne składniki pokarmowe są odpowiedzialne m.in. za proces fotosyntezy oraz ochronę rośliny przed grzybami.

Nawóz stosuje się w trzech dawkach – w ogrodnictwie i sadownictwie 1-5kg/100l wody (w zależności od upraw) i rolnictwie po 5kg/100l wody.

Dokarmianie dolistne można łączyć z  większością dostępnych na rynku środków ochrony roślin, mocznikiem i mikroelementami (należy zapoznać się z zaleceniami producenta).